تمیز کردن کیف چرمی

تمیز کردن کیف چرمی   ((کیف کاربرد وسیعی بین افراد مختلف، خانم‌ها و آقایان، کوچکتر‌ها و بزرگتر‌ها دارد. کیف‌ها معمولا زود به زود کثیف شده و نامرتب به نظر می‌رسند.)) (( به دلیل محبوبیت کیف‌های چرمی، در این مطلب روش‌های تمیز کردن کیف چرمی و از بین بردن خراش روی چرم در منزل آموزش داده شده است. )) لطفا به توصیه هایی که در این مطلب گفته می شود با دقت توجه کنید. اکثر مردم حداقل دو کیف در خانه برای خود دارند که از جنس‌های گوناگونی مثل چرم، پارچه‌ای، جیر، بافتنی و غیره درست شده است. آریاچرم در این مطلب قصد دارد روش‌های تمیز کردن کیف چرمی را در چند مرحله آموزش دهد تا بدانید تمیز کردن کیف چرمی آن هم در خانه و با تمیز کننده‌های خانگی کار چندان سختی نیست. همچنین در این جا می‌توانید روش‌های از بین بردن خراش و لکه‌های روی چرم را یاد بگیرید.

تمیز کردن کیف چرمی به صورت کامل

۱- یک پارچه نرم و مناسب انتخاب کنید و آن را مرطوب نمایید. * روی کیف را کاملا با این دستمال نم دار پاک کنید و گرد و غبار‌ها را از بین ببرید.

توجه: دقت داشته باشید که نباید از دستمال خیس استفاده کنید، کشیدن آب زیاد با دستمال روی چرم، آن را خراب می‌کند.

    ۲- با استفاده از یک تمیز کننده چرم موجود در فروشگاه‌ها هم می‌توانید کیف چرمی را تمیز کنید. * مقداری تمیز کننده چرم را روی یک دستمال اسپری کرده و روی کیف را تمیز کنید. به عنوان تمیز کننده می‌توانید از محلول آب گرم و چند قطره شامپو یا شامپو بچه هم استفاده نمایید.

۳- قسمت‌هایی از چرم که رنگ گرفته و با یک بار تمیز کردن، پاک نمی‌شود را چند بار به آرامی دستمال بکشید. * روی کیف چرمی را محکم دستمال نکشید، زیرا باعث از بین رفتن و ساییده شدن دانه‌های چرم می‌شود.

  ۴- برای تمیز کردن مواد شوینده از روی کیف چرمی، یک حوله نرم و خشک بردارید و به صورت دایره‌ای روی کیف بکشید و کیف را خوب تمیز کنید.  

  ۵- ۳۰ دقیقه منتظر بمانید تا کیف کاملا خشک شود. * برای خشک کردن کیف هرگز از سشوار، گرمای بخاری یا نور خورشید استفاده نکنید.

این کار باعث می‌شود کیف چرمی حالت و استایل خود را از دست بدهد. اگر عجله دارید کیف را در هوای آزاد قرار دهید تا سریع تر خشک شود.  

۶- بعد از خشک شدن کامل کیف، یک کرم مرطوب کننده بدون چربی یا نرم کننده مخصوص چرم را روی یک حوله نرم ریخته و با حرکات دایره‌ای روی کیف بکشید. نرم کننده باعث حفظ انعطاف پذیری کیف چرمی می‌شود.

توجه: از نرم کننده‌ها و لوسیون‌های معمولی و چرب دست استفاده نکنید، زیرا چرم را لکه دار کرده و آن را از بین می‌برد. ۷- در انتها چرم را با یک دستمال میکروفیبر یا یک حوله نرم به آرامی تمیز کنید. این کار به کیف چرمی درخشندگی می‌بخشد.

  امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب مورد پسند و مورد استفادتون قرارگرفته باشه منتظر مطالب آموزشی دیگه از آریاچرم باشید. آریاچرم تولیدکننده محصولات چرمی و هدایای تبلیغاتی

تلفن : 88525499 – 88172658  

دیدگاه ها بسته شده است

ثبت نام / حساب کاربری